já jsem v těle a cítím se skvěle

SPORTOVNÍ MASÁŽ

MASÁŽ ODSTRAŇUJÍCÍ ÚNAVU 

Často si teprve až po uvolňující masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivé, ztuhlé. Masáž nám dá pocit uvolnění a pozitivního naladění spojeným s požitkem volně dýchat a pohybovat se. Masáž se soustřeďuje na svalstvo, vaziva a šlachy a ovlivňuje rovnováhu tělesných tekutin - lymfy a krve.

V ideálním případě by tato masáž měla být celková a trvat 60 min a více. Poskytuje se zpravidla 1x - 2x týdně dle dohody se sportovcem/kyní (trenérem/kou, klientem/kou) a míře zatížení. Dobré je, když po masáži odstraňující únavu již nenásleduje žádná náročnější činnost, nýbrž zotavení spánkem, pro který tento typ uklidňující masáže zajistí vhodné naladění.

Masáž je vhodná pro muže i ženy, manuálně pracující nebo zatěžující jednu stranu více než druhou, např. při nošení svého dítěte na rukou (šátek, nosítko...) a zátěž je celkově větší. 

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 25 min (záda + šíje) 300 Kč
CELKOVÁ MASÁŽ    55 min (záda + šíje + dolní končetiny) 500 Kč
CELKOVÁ MASÁŽ    55 min (záda + šíje + horní končetiny, hrudník, břicho) 500 Kč
Každých 30 min masáže navíc: 200,- 
Doba trvání a jiná kombinace masáže je možná domluvit předem, dle dohody s klientem/kou. 

HLUBOKÁ MASÁŽ - TRAPÉZOVÝ SVAL

• HLOUBKOVÁ MASÁŽ - REFLEXOLOGIE TRAPÉZOVÉHO SVALU 

Tento sval je nejvíce namáhaný sval zad. základní příčina zatuhlosti tohoto svalu, kterou trpí 99%západní populace, je stres, nesprávné dýchání, špatné držení těla, nedostatek tekutin.

Účinky:
- první pomoc při zatuhnutí krku
- hloubkové uvolnění trapézového svalu
- prokrvení svalu
- uvolnění ztuhlosti šíje
- odstranění migrény způsobené ztuhlou šíjí
- prevence vychýlení obratlů krční a hrudní páteře

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 25 min (šíje) 300,-
CELKOVÁ MASÁŽ    55 min (šíje + záda) 500,-
CELKOVÁ MASÁŽ    85 min (šíje + záda + bedra) 700,- DOPORUČUJI!!!

HLUBOKÁ MASÁŽ - BEDERNÍ OBLAST

• HLOUBKOVÁ MASÁŽ BEDRO - KŘÍŽO - KYČELNÍ OBLASTI 

Tato masáž důkladně uvolní hluboké zádové svaly v oblasti bederní páteře, kyčelního kloubu a v oblasti křížové kosti. Je určena pro všechny lidi, kteří v práci dlouhodobě stojí, sedí nebo zvedají těžká břemena, pro sportovce silového sportu (sporty, kde se dělají švihové pohyby, sporty s jednostrannou zátěží, kajakáři...). 

V ideálním případě by tato masáž měla trvat minimálně 20 min, je vhodné danou oblast nechat před samotnou masáží na 10 min zahřát a zkombinovat s masáží zad a šíje. Frekvence masáže při potížích v masírované oblasti je 2x týdně 10 masáží a po té 1x za 14 dní na udržování.

Vhodná pro lidi s jednostrannou zátěží nebo špatným pohybovým stereotypem. 
INDIKACE: svalová ztuhlost, svalové disbalance, výhřezy plotének, osteofyty - výrůstky, jednostranné přetěžování, vadné držení těla, vadné pohybové stereotypy, Bechtěrejev

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 25 min (bederní oblast + nahřátí) 300,-
CELKOVÁ MASÁŽ    55 min (záda + šíje + bederní oblast + nahřátí) 500,-
Každých 30 min masáže navíc: 200,-
Doba trvání a jiná kombinace masáže je možná domluvit předem, dle dohody s klientem/kou. 

MASÁŽ TĚHOTNÝCH

• TĚHOTENSKÁ MASÁŽ 

Tato masáž je vhodná pro těhotné ženy od druhého trimestru, přináší celkové zklidnění, relaxaci a uvolnění od bolesti zad při svalovém přetížení. Je vhodná při indikaci otékajících dolních končetin. 

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 25 min (záda v sedě + šíje) 350,-
ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 45 min (záda v leže + dolní končetiny) 500,-
CELKOVÁ MASÁŽ    75 min (záda v leže + dolní končetiny + bříško + horní končetiny) 700,-
Doba trvání a jiná kombinace masáže je možná domluvit předem, dle dohody s klientem/kou.

MASÁŽ HAPUTANGA 

Záměrem této masáže je zapojení otce do masáže maminky. Je to tradiční metoda podle maorského učení Haputanga (Te-kaha) Hapu - být těhotný, Tanga - cesta. Je to forma umění přírodní medicíny (přirozenost), kterou Te-kaha učí a předává hlavně tatínkům. 

Haputanga je určena pro páry, kdy muž se stává součástí těhotenství, dle tradice se říká: "My jsme těhotní." Posiluje se pospolitost muže a ženy. Probouzí se jiný přístup k ženě, citlivost, prohlubuje se komunikace. Skrze reakce ženy je muž veden. 

Masáž chodidel přináší ženě úlevu a oddych po celodenní dřině. Prsty u nohou jsou nejvzdálenější místo od srdce, prokrvení pomáhá k lehkosti nohou a dobrému krevnímu oběhu, přináší úlevu unaveným nohám při zvětšené zátěži. Pomáhá prokrvit celé tělo. Působí proti nateklým nohám. 

Miminko se ladí na muže, přes příjemný dotek. Ženě se vyplavuje přirozený hormon oxytocin, který je mamince i miminku velmi příjemný, pokud muž zapojí k masáži svůj hlas a začne zpívat tzv. "ori ori", miminko si tatínka spojí s příjemnými pocity a začne na něho reagovat a napojení se prohlubuje.  

Masáž je vhodná už od začátku těhotenství, měla by se provádět nejlépe každý večer jako příjemný rituál před spaním rodičů, kteří tímto způsobem tvoří časoprostor pro miminko. 

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ 30 min (masáž chodidel + dolní končetiny)
CELKOVÁ MASÁŽ    60 min (masáž chodidel + dolní končetiny + bříško + horní končetiny)
Celé setkání trvá 120 min a je počítané jako individuální párové setkání, cena 1390,-.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

• MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ 

Manuální lymfodrenáží se podporuje tok lymfy, odvádí se voda z těla, odstraňují se otoky ve všech částech těla způsobené stagnací lymfy v podkoží. Urychluje se látková výměna, odstranění toxinů z těla. Při pravidelné masáži se zvyšuje imunita organismu. Masáž lze absolvovat po operaci, od druhého trimestru těhotenství, od 3. měsíce věku dítěte pro zvýšení imunity, preventivně před vypuknutím alergie pro zmírnění reakce. 

U lidí s onemocněním jater, ledvin, se zvýšenou funkcí štítné žlázy, s vysokým krevním tlakem, s onkologickým onemocněním v remisi jen s povolením lékaře. 
Formulář k vyplnění mohu poslat e-meilem nebo předat osobně.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ  25 min 350,-   5 x 25 min 1500,-   10 x 25 min 3100,-
                                                  55 min 650,-  5 x 55 min 2900,-   10 x 55 min 5500,-
                                              


ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ

• ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ •

Pomůže při přepracovanosti, nesoustředěnosti, bolesti hlavy, bolesti zad, nervozitě, náladovosti, podráždění...

Působí především na centrální nervový systém a na většinu orgánu v těle. Hlavní používaný meridián je meridián močového měchýře. Aktivace meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Čínská masáž je ovlivněna kulturou, která je plná pokory a uznává věci, které můžeme vnímat a vidět i jinak než zrakem a hmatem. Vychází z praxe stovek generací před námi a je otevřena všem způsobům poznávání. Pracuje s póly Jin a Jang a energii Qi, která v člověku proudí v drahách a shromažďuje se v centrech. Qi je možné stimulovat jehlou, myslí nebo masáží. Životní prostředí, životní styl působí na tyto dráhy, mnohdy je ucpává a ztěžuje její tok, vzniká tak prostor pro choroby, nejprve skryté a později i otevřené. Tok Qi může ovlivnit i naše nálady, pocity a myšlenky a tím působí i na činnost orgánů a celého organismu. Proto se doporučuje přirozenost a konání v souladu s dynamikou světa, osvobozených od stresu a strachu.  

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ  55 min  500,- 
CELKOVÁ MASÁŽ     85 min  700,-