Rodiče a děti spolu 

SVĚT-LINKA

SRPEN 2020 si užíváme prázdninové volno, děkujeme za krásný uplynulý rok s vámi.

12. ZÁŘÍ 2020 od 15:00 Lomnice nad Popelkou - projekt na podporu našeho centra Svět-linka  - srdečně zveme celé rodiny 

Přátelé Lesního komunitního centra Svět-linka,

při letošních vichrech přišla Světlinka o týpý, které sloužilo jako úkryt, když nás déšť promáčel na kost, když slunko pražilo tak, že jazyky přisychaly na vesty, když vanuly větry a závětří bylo potřeba, když zima zalézala za nehty a u kamen (které v týpý byly) zmrzlé končetiny se hřály.

Vichr si s plátnem pohrál tak, že je již neopravitelné. Kamínka smutně spočívají na louce a touží po novém přístřeší.
I naše Světlinkové děti a průvodci smutní po přístřeší, které by poskytovalo všem ochranu a odpočinek.

Vichry budou Světlinkovým územím dále vát. Lesa ubývá, kůrovec i větry odhalují čím dál více otevřených ploch. Z toho důvodu jsme se rozhodli pořídit do Světlinky místo týpý lehce shoditelný, ale dostatečně prostorný stan, který půjde rychle složit, kdyby vichry opět přivály.

Část peněz se už podařila našetřit, podařila se vyjednat i sleva u výrobce, stále však vetší část financí na pořízení stanu chybí. Máte-li chuť nás opět podpořit, velice nám pomůže příspěvek na dofinancování stanu.

Dary lze zasílat na č.ú. 101482248/2250 se zprávou pro příjemce "dar stan".

V případě, že se podaří vybrat větší obnos peněz, než je cena stanu, budou směřovat další finance na dřevěnou podlážku pod stan.

Děkujeme, že jste s námi. Jsme nesmírně rádi, že děti mohou i díky vám zažívat svobodu, přírodu, volnost, kamarádství i sami sebe v ryzí podstatě.

Svět-linka

středa   9:00 - 15:30 Hry v přírodě 

čtvrtek  9:00 - 15:30 Land-Art 

pátek    9:00 - 15:30 Přírodovědné exkurze

Jsme skupina nadšenců a rodičů malých dětí, kteří založili Lesní komunitní centrum Svět-linka, jehož cílem je poskytovat zázemí pro pobyt rodičů s dětmi v přírodě Českého ráje. Centrum je zaměřeno na pobyt venku především předškolních dětí (3-7 let), ale i mladších a starších dětí, sourozenců a jejich rodičů. Dopoledne vyrážíme za každého počasí do přírody. Děti cestou brodí kaluže, potůčky, přelézají padlé kmeny, staví domečky z mechu pro skřítky, ale i velké chýše z větví, pod vývraty stromů. Výpravy do přírody vždy vede zkušený průvodce. Po dopoledni plném objevování se vracíme na oběd a odpočinek do maringotky. Odpoledne dětí vaří v "blátivé kuchyňce", válí sudy ze svahu, roztloukají kladivem ořechy, sbírají olivíny z kamenné drtě na příjezdové cestě, zkoumají mraveniště, nebo si prostě jen lehnou do trávy a vyhřívají se na sluníčku (a chytají Lelky!). Čas s námi tráví i maminky s miminky, které v případě potřeby (kojení, přebalování) využívají prostoru maringotky.

• Světlá 602, SEMILY • IČO: 07767722 • tel. 728 565 116 bankovní spojení: 101482248/2250