HRAVÉ DĚTSTVÍ VENKU

ROK-LINKA

Celodenní pobyt dětí v přírodě

Péče o dítě se nese na vlně volné hry, respektujícího, laskavého přístupu k dětem a jejich individuálním potřebám. Hlavním cílem je rozvoj vztahu dětí k přírodnímu prostředí. Celodenní pobyt dětí v přírodě přináší příznivé účinky na organizmus dítěte, posílení imunity, uvolnění negativních emocí, citlivější vnímání ke všemu živému. Dítě si tak přirozeně vytváří kladný vztah k přírodě, přírodnímu prostředí. Dítě je učeno rytmu, koloběhu života samotným prožitkem např. střídáním počasí v daném ročním období. 

Přidejte se k nám a podpořte tak přirozený vývoj dětí, který je přímo ovlivněn čistými formami, vytvořenými samotnou přírodou v krásném prostředí Roklinky v Košťálově 134. Místo je obklopeno smíšenými lesy, loukami plnými bylin, květin, broučků. Nedaleko našeho zázemí je prameniště vody. Je zde možné zažít celoroční péči o zahradu, kompostování, setí a sázení, zalévání, sklízení. K celému zázemí patří také chov slepiček. K odpočinku a odpolednímu výtvarnému počínání nám slouží maringotka (v zimě vytápěná), stan (v zimě vytápěný) a při velké nepřízni počasí domek majitelů tohoto krásného místa. Místo je dobře dostupné autem. 

Pro zajištění maximálního pohodlí a bezpečí Vašich dětí provázíme skupinku max. 12 dětí na 2 průvodce. Proto je dobré si své místo rezervovat včas.
Doporučuji vyzkoušet naši terapii lesem, kdy rodiče jsou přítomny po celou dobu programu se svým dítětem. Poznají tak pozitivní vliv přírody na organismus hned, např. uvolněním se z negativního rozpoložení. Rodiče se tak mohou i lépe rozhodnout, zda je to vhodná forma hlídání právě pro jejich dítě. Navíc dítě si tak lépe zvykne na doprovázející osobu dětí ve skupince.

Průvodkyněmi jsou, na Vás a Vaše děti se těší Žaneta Ďoubalíková 720 216 807 a Miroslava Semecká 736 102 390, pedagogický dohled a pomocnou sílu zajišťují Mgr. Lenka Bauerová, Mgr. Zuzana Šalplachtová a Renata Skřivánková.

Více informací v pravidlech pro Rok-linku: