Přeji každé ženě radost z pohybu a spokojenost ve svém těle.

Dnes žiji cestu porodní báby. Vím, kdo opravdu jsem, co potřebuji. Úspěšně čelím svým strachům žít svůj vlastní život a neskutečně mě to baví. Pevně držím opratě svého spřežení ohnivých koní a naplňuji svou cestu přijetím, odpuštěním a láskou hlavně sama k sobě. Získala jsem silnou životní energii. Mám víc času na své děti, rodinu, přátele. Moje spokojenost a naplnění se pozitivně odráží do vztahů s muži, rodiči a dostatku finančních prostředků na naše aktivity. Pocítila jsem dotek svobody, který neustále prohlubuji.

Ještě před dvaceti lety tomu tak nebylo. Můj život byl v rukách druhých. Nechala jsem si svůj život rozkrádat pod rukama. Ponižování, tělesné ubližování, totální degradace mého sebevědomí bylo mým denním chlebem. Považovala jsem se za tu poslední tady na světě.  

V 19ti letech jsem poprvé otěhotněla, těhotenství proběhlo v opojném nevědomí, následoval porod v totální odevzdanosti s velkým traumatem na těle i na duši. Bez podpory svého muže, bez podpory svých rodičů a především bez podpory a důvěry v sebe!

Další čas se odehrával ve snaze najít se, marně!

Po devíti letech se našel muž, který znovu otevřel moji mateřskou náruč. Druhé těhotenství mi dalo vědět o stavu mé důvěry ve svém srdci hned v I. trimestru. První testy prokázaly poškození plodu. Byla jsem ponořená v zoufalství. Já neslyšela tu jemnou komunikaci miminka, ignorovala jsem první pohyby. Nevědomost ve schopnosti těla matky, které ví, že je vše v pořádku, byla silná. Navíc mít svůj vlastní názor, který se liší od lékařských kapacit, pro mě nepřipadalo v úvahu. Další testy v pořádku. Lékařský personál pochybil, přehlédl se a zaměnil mé první výsledky s jinými. Rozhodla jsem se jít do vědomí a všechno tím změnit. Nastalo období, které sice nebylo lehké, ale naučilo mě být sama sebou. Intenzivně jsem navštěvovala těhotenské cvičení pod vedením zkušené (pro mě zázračné) lektorky, matky tří dětí narozených doma. Dramatické těhotenství se proměnilo v krásné a dovršilo přirozeným porodem druhé holčičky.

Příchod dalšího děťátka na sebe nenechal dlouho čekat. Třetí těhotenství přišlo za třičtvrtě roku po narození dcerky. Další pochyby zda vše zvládnu, se rozpouštěly pomalu. Pomohl znovu kurz těhotenského setkávání a především tanec. Poznávala jsem skrze něj své tělo, otevírala se mi důvěra ve svou intuici a zvědomila se mi propojenost těla z duší (tvořivá energie s hmotou). Tuto zkušenost jsem znovu plně využila při porodu, kdy chlapeček měl pupeční šňůru kolem krku, nezbylo než věřit v moudrost těl a duší a nechat ho vtančit do života svým tempem a pulzací.

Čtvrté těhotenství už proběhlo plně za běhu mého učení cesty porodní báby. Chlapeček přišel na svět jako by se nechumelilo. Rychle, bez váhání, s jasnou vizí, beze strachu.

Téma těhotenství a péče o děti mě fascinovalo a přinášelo nové objevy, posuny, souvislosti s vývojem dítěte, vývojem ženy, vývojem muže. Nyní mám už za sebou spoustu kurzů, setkání a učení přes klasickou anatomii po šamanské rituály. Učiteli mi byli a jsou zástupkyně primáře, porodní asistentky, duly, pomáhající profese u porodu, tradiční porodní báby (Marisa Alcala, Angelina), indiáni kmene Kogi, indiánské tradice od Te-kahy a v neposlední řadě taneční a jiné lektorky.

Své zkušenosti ráda sdílím s lidmi, kteří chtějí jít po své vlastní cestě životem, mají různé obavy, potřebují dodat sebevědomí nebo najít svou sílu zpět. Provázím své klienty vědomým početím, těhotenstvím, porodem a šestinedělím s respektem pomocí přírodních zdrojů. Informace mohou získat pomocí e Booku, na webových stránkách nebo přímo navštívit můj kurz pro těhotné, kde se teorie stává praxí.