Přeji každé ženě radost z pohybu a spokojenost ve svém těle.

Již 23 let mě provází téma porodu a dětí, tedy těch vlastních a 13 let aktivně provázím a jsem oporou pro rodiče v období těhotenství, při samotném porodu, v šestinedělí. 

Naplňuji svou cestu přijetím, odpuštěním a láskou hlavně sama k sobě. Díky této životní cestě jsem získala silnou životní, tvořivou energii. Mám víc času na své děti, rodinu, přátele. Moje spokojenost a naplnění se pozitivně odráží do vztahů a dostatku finančních prostředků na naše aktivity. Dotek pohody a vděčnosti neustále prohlubuji.

Ještě před prvním otěhotněním tomu tak nebylo. Můj život byl v rukách druhých. Ponižování, tělesné ubližování, degradace mého sebevědomí bylo mým denním chlebem.  

PRVNÍ TĚHOTENSTVÍ

V 19ti letech jsem poprvé otěhotněla, těhotenství proběhlo v opojném nevědomí, následoval porod v odevzdanosti s traumatem na těle i na duši. Bez podpory svého muže, bez podpory svých rodičů a především bez podpory a důvěry v sebe! Droboninká holčička mi otevřela srdce dokořán a já se poprvé zamilovala!!!

Další čas se odehrával ve snaze najít se!

DRUHÉ TĚHOTENSTVÍ

Po devíti letech od prvního těhotenství se našel muž, který znovu otevřel moji mateřskou touhu. Druhé těhotenství mi dalo vědět o stavu mé důvěry ve svém srdci hned v I. trimestru. První testy prokázaly poškození plodu. Byla jsem ponořená v zoufalství. Neslyšela jsem tu jemnou komunikaci miminka, ignorovala jsem první pohyby. Nedůvěra ve schopnosti těla matky, které ví, že je vše v pořádku, byla silná. Navíc mít svůj vlastní názor, který se liší od lékařských kapacit, pro mě nepřipadalo v úvahu. Další testy v pořádku. Lékařský personál pochybil a tím rozbořil moji důvěru k lékařům, za což jsem zpětně vděčná.  Rozhodla jsem se jít do svého vědomí a vytvořit si svůj porod. Nastalo období, které sice nebylo lehké, ale naučilo mě být sama sebou. Intenzivně jsem navštěvovala těhotenské cvičení pod vedením zkušené (pro mě zázračné) lektorky, matky tří dětí narozených doma. Získala jsem úplně jiný pohled na porody a celou péči o těhotnou ženu.

Dramatické těhotenství se proměnilo v krásné a dovršilo přirozeným porodem druhé holčičky, probudilo ve mně tvořivost ženy.

TŘETÍ TĚHOTENSTVÍ

Příchod dalšího děťátka na sebe nenechal dlouho čekat. Třetí těhotenství přišlo za třičtvrtě roku po narození dcerky. Další pochyby, zda vše zvládnu, se rozpouštěly pomalu. Pomohl znovu kurz těhotenského setkávání a především tanec. Poznávala jsem skrze něj své tělo, otevírala se mi důvěra ve svou intuici a zvědomila se mi propojenost těla z duší (tvořivá energie s hmotou). Tuto zkušenost jsem znovu plně využila při porodu, kdy chlapeček měl pupeční šňůru kolem krku, nezbylo než věřit v moudrost těl a duší a nechat ho vtančit do života svým tempem a pulzací.

Rozpustilo strach z neschopnosti postarat se o tolik dětí. 

ČTVRTÉ TĚHOTENSTVÍ

Čtvrté těhotenství už proběhlo plně za běhu mého učení cesty porodní báby. Chlapeček přišel na svět jako by se nechumelilo. Rychle, bez váhání, s jasnou vizí, beze strachu. Nutno dodat, že u tohoto porodu, jako jediného, nebyl přítomen můj muž. Byla jsem doprovázena dulou, to byl nový rozměr podpory, který přispěl ke krásnému porodu. Zážitek: Díky dramatickým okolnostem, které nastaly během těhotenství s mým mužem, se mohl udát zázrak. V porodnici na šestinedělí jsem mohla ležet vedle svého muže spolu s miminkem.

Zázraky se dějí a jsou ukryté v maličkostech a prožité vděčnosti.

PÁTÉ TĚHOTENSTVÍ

Skončilo předčasným odchodem miminka. Andílek mi přenesl tolik slz a odpuštění. Velikou pokoru a úctu k životu samému. Otevřel cestu pro centrum PRO.

Dotek smrti, přináší dotek života.

ŠESTÉ TĚHOTENSTVÍ 

PŘEKVAPENÍ...Po celou dobu těhotenství jsem se modlila, děkovala za další možnost nosit pod srdcem děťátko. Ať je zdravé a otvírá lidem srdce, tak jako mně a celé mé rodině. Tento porod byl plánovaný a vedený císařským řezem. První porod, z kterého mám s velikou vděčností posvátnou placentu, uchovanou a s láskou odevzdanou Zemi. Znovu veliké učení snad všeho prožitého. Taková Vysoká škola ŽIVOTA...učení, odevzdání a otevření se znovu důvěře lékařům. 

KOLO SE UZAVŘELO.

Děkuji svým dětem za neúnavné otevírání srdce a rozšiřování rozměrů mého života.

Děkuji za požehnání být matkou.


Téma těhotenství a péče o děti mě fascinovalo a přinášelo nové objevy, posuny, souvislosti s vývojem dítěte, vývojem ženy, vývojem muže. Nyní mám už za sebou spoustu kurzů, setkání a učení přes klasickou anatomii po šamanské rituály. Učiteli mi byli a jsou primáři, zástupkyně primáře, porodní asistentky, duly, pomáhající profese u porodu, tradiční porodní báby, indiáni kmene Kogi, indiánské tradice od Te-kahy a v neposlední řadě taneční a jiné lektorky a také spoustu Vašich příběhů a Vás samotných. 

Své zkušenosti ráda sdílím s lidmi, kteří chtějí jít po své vlastní cestě životem s otevřeným srdcem, mají různé obavy, potřebují dodat sebevědomí nebo najít svou sílu zpět. Provázím své klienty a klientky vědomým početím, těhotenstvím, porodem a šestinedělím s respektem k jejím životním příběhům, a to pomocí přírodních zdrojů, léčivých doteků a jiných dosažených prostředků.